Miklavž je v radgonski cerkvi obdaril številne otroke

Na predvečer  Miklavža, ki goduje 6. decembra se je v radgonski cerkvi zbralo veliko ljudi. Prevladovale so mlade družine s svojimi otroki, saj je bilo druženje namenjeno  obisku Miklavža. To je bilo posebno namenjeno predšolskim otrokom in otrokom nižjih razredov osnovne šole območja radgonske župnije.  Pred obiskom Miklavža sta nameravala vstopiti v cerkev  svetega Petra tudi dva  Hudiča. Toda to jima je bilo onemogočeno. Ko pa je  prišel v cerkev Miklavž s svojimi angeli, je  otroški pevski zbor Sončni žarki, ki  ga vodi katehistinja Nataša Preglav zapel pesem Pridi sveti Miklavž. Seveda so ob tem peli tudi  številni prisotni otroci in  tudi njihovi starši.  Prav lepo je bilo slišati »Pridi, pridi sveti Miklavž… Ta se je  zbranim zahvalil  za njihovo dejavnost oz., otroke je pohvalil, da so pridni. Temu pa sledila obdaritev vseh otrok v cerkvi. To je opravil Miklavž skupaj s svojim spremstvom. Med delitvijo daril, ki jih je brezplačno pripravilo župnijsko občestvo, so ministranti po cerkvi razdelili butaro vej, ki so namenjene za tepežni dan. Dodajamo še, da nam je župnik Franc Hozjan povedal, da so pripravili 250 manjših daril.

5.12.2023

Franci Klemenčič