ZAUPAM, ZATO SI UPAM!

V radgonski župniji že 19. oratorij – ta se je pričel  z mašo.

V župniji svetega Petra Gornja Radgona  organizirajo že nekaj let takoj po zaključku pouka oratorij. Letos poteka že 19. oratorij po vrsti. Ta ima naslov Zaupam, zato si upam. Oratorija se tokrat udeležuje podobno kot v zadnjih letih nekaj čez 100 mladih, med njimi je 18 letošnjih birmancev (animatorji), to je  tistih, ki so nedavno tega zaključili osnovno šolo.  Ti bodo  tudi v pomoč pri samem celotnem izvajanju programa in v skupinah ter pri delitvi hrane. Namreč vsi udeleženci oratorija bodo od ponedeljka do četrtka deležni tudi prehrane in napitkov. Organizatorji  pričakujejo, da bodo posamezniki prinesli za  udeležence tudi sladkarije in pijače. Dobro bi bilo to prinesti čim prej. Letošnji oratorij je  »stekel« s sveto mašo na dan državnosti, to je v bilo v nedeljo 25. junija. Tako bo letos prvič izobešena zastava oratorija na Trstenjakovem domu, v ponedeljek 26. junija. Vsak dan bo zastava visela med 9. in 16. uro. Ob 16. uri bo namreč vsak dan oratorij zaključen.

Tekst in slike:  Franci Klemenčič