Luč miru iz Betlehema

Radgonski skavti so oskrbeli z lučjo miru  poleg  radgonske, še štiri župnije

Na  predvečer 4. adventne nedeljo in samo nedeljo, to je 17. in 18. decembra so skavti župnije svetega Petra Gornja Radgona,  pri vseh mašah v župni cerkvi in v podružnični na Spodnji Ščavnici,  ponujali posebne sveče, ki so jih prižigali z ognjem iz Betlehema.  Skupno so radgonski skavti v župnijah Apače, Gornja Radgona, Radenci, Kapela in Sveti Jurij ob Ščavnici »razdelili« kar okrog 2.000 svečk v okviru projekta Luč miru iz Betlehema.  Gre za projekt, ki  ga je v letu 1986  na predlog  takratnega papeža  Janeza Pavla II. uvedla avstrijska televizija ORF. Slovenski organizatorji prenosa Luči miru iz Betlehema, ki so se v akcijo vključili pred 32. leti, so  poskrbeli, da bo ta na voljo v Sloveniji vsem ljudem dobre volje tudi v letošnjem predbožičnem času.

V soboto 10. decembra je Luč miru iz Betlehema v župnijski cerkvi Neuottakring na Dunaju za Slovenijo sprejelo devet slovenskih skavtov. Skavti območja vse Slovenije so v minulem tednu odnesli Luč miru iz Betlehema tudi v nekatere državne in občinske institucije. V soboto oz. nedeljo, ko se je praznovala že četrta adventna nedelja, pa so  skavti poskrbeli, da je bilo moč to dobiti v  večini slovenskih cerkvah.

17.12.2022
Besedilo in foto :  Franci Klemenčič