Nekaj pred deveto uro dopoldne v petek 26. junija se je ob Trstenjakovem domu v Gornji Radgoni zbralo okrog 100 udeležencev letošnjega že 22. oratorija v radgonski župniji. Za uvod so udeleženci opravili jutranjo molitev, zapeli so himno in sledil je dvig zastave. Župnik Franc Hozjan pa je opravil blagoslov. V dvorani pa so si vsi udeleženci ogledali posebno igro. Podobno kot že več let je »gibalo« letošnjega oratorija katehistkinja Nataša Preglav. Druženje bo potekalo po v naprej pripravljenem scenariju. Na Petrovo v ponedeljek29. junija se bodo udeleženci oratorija udeležili maše v radgonski cerkvi, katere začetek bo ob 10. uri in jo bo vodil soboški škof dr. Janez Kozinc. Po maši bo sledilo skupinsko fotografiranje. Seveda pa bodo vsi, udeleženci maše, deležni naa dvorišču ob cerkvi, prigrizkov in napitkov.
Tekst in slike: Franci Klemenčič

Župnija sv. Petra
Župnija na facebook-u
