V cerkvi svetega Petra v Gornji Radgoni je bila v soboto 20. junija večerna maša dokaj slovesna. Ta večer je bil namreč opravljen prvi del duhovne obnove ob Petrov, ki je farni patron radgonske župnije. Ob tem je med mašo, ki jo je daroval radgonski župnik Franc Hozjan, zbrane nagovoril duhovnik brat Stane iz Kančevcev. Med mašo pa je bila opravljena tudi svečana izpoved vere devetošolcev radgonske župnije. Ti so namreč lani 5. oktobra pristopilo k birm. Iz med 26. takratnih birmancev je kljub temu, da so opravili birmo, v naprej redno zahajala k verouku. Pri maši pa so bili prisotni tudi starši devetošolcev in njihovi sorodniki. Devetošolci so se med mašo zahvalili gospodu župniku Francu Hozjanu in katehistinji Nataša za njuno večletno izvajanje verouka. Vsak devetošolec pa je tudi dal svojima staršema v zahvalo za njihovo oskrbo v vsem dosedanjem življenju, rdeč nagelj. Na stopnišču pred glavnim vhodom radgonske cerkev pa je bilo opravljeno spominsko fotografiranje devetošolcev in njihovih staršev. Po vsem tem je sledilo druženje z prigrizki in napitki. Ob tem je bilo tudi marsikaj povedanega. Tako sproščenih skupnih druženj v bodoče ti več ne bodo imeli, vsaj odhajajo na šolanje oz. izobraževanje vsak po svoji poti. Na internetni strani Župnije Radenci pa smo izsledili odlok o birmi na območju Škofije Murska Sobota škofa msgr. dr. Janeza Kozinca. "1. Zakrament sv. birme se od pastoralnega leta 2026/2027 naprej na ozemlju soboške škofije podeljuje v tretji triadi osnovne šole (7., 8. ali 9. razred). Za prejem zakramenta svete birme je potrebno vsaj sedem let rednega verouka. 2. V večjih župnijah naj bo sv. birma vsako leto, v manjših župnijah pa na vsaki dve ali tri leta. …"
Letošnjim devetošolcem, ki so opravili izpoved vere minulo soboto, želimo, da ostanejo zdravi in uspešni v življenju. Od njih pa se pričakuje, da bodo živeli po naukih Cerkve...
Tekst in slike: Franci Klemenčič


Župnija sv. Petra
Župnija na facebook-u
