Avtor: HB Objavljeno: 5. 05. 2024

5. maj: 6. VELIKONOČNA NEDELJA

-    V četrtek bo praznik Gospodovega vnebohoda. Na Ščavnici bo maša ob 10.30, v župnijski cerkvi pa ob 9.30 in 19.00.

-   Prošnji teden: prvi trije dnevi pred Vnebohodom so prošnji dnevi. Lepo vabljeni k molitvi za ugodno vreme in blagoslov dela povsod, kjer si služimo vsakdanji kruh !!!

-  Voditelji šmarnic: če še kje potekajo šmarnice in še niste sporočili, sporočite še danes!  Šmarnice so v Črešnjevcih pri obeh kapelah, v Lomanošah, Stavešincih in Orehovskem Vrhu…  K šmarnicam ste poleg ostalih še posebej vabljeni prvoobhajanci in bodoči birmanci! Kjer ni šmarnic na vasi, pridite v župnijsko cerkev. Ob nedeljah naj po vaseh ne bo šmarnic. Za otroke bodo ob nedeljah šmarnice pri pozni maši.

-  Verouk bo spet stekel po rednem urniku. V torek bo družinska kateheza za družine 1. razreda.  Birmanci 9. razreda boste imeli v petek zvečer po šmarnicah refleksijo birmske slovesnosti in veselo druženje.

- V mesecu maju bodo zopet Petrove urice za predšolske otroke. Pridružijo se jim lahko tudi prvošolčki. Ob svetopisemskih zgodbah  bomo molili, se pogovarjali in ustvarjali.  Začetek bo jutri, v ponedeljek, 6. maja ob 17. uri v Trstenjakovem domu.

-  Duhovne počitnice za mlade na Pagu. Več informacij mladi najdete na plakatu na oglasni deski.

-  V letu molitve smo vabljeni, da sestavimo tudi sami svojo molitev. Pred oltarjem je postavljena škatla, kamor lahko svojo na list napisano molitev položimo pred Marijo. Ob koncu leta molitve bomo molitve zbrali v zbornik. Tudi otroci zbirajo pri šmarnicah svoje molitve v škatlo in jih bodo na koncu šmarnici prinesli v cerkev in odložili v skupno škatlo.

- Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bo blagoslov križa pri Dajnkovi domačiji v Črešnjevcih.

-  Osmrtnice: Poslovila sta se  Stanislav Pintarič in Jožefa Frank, oba iz Gornje Radgone. Gospod, daj jima večni pokoj!

Petrova  iskrica:  Pred nami je prošnji teden. Bomo molili za blagoslov in primerno vreme našim poljem, vinogradom in vrtovom, ali bomo le s strahom pogledovali v oblake?