Avtor: HB Objavljeno: 12. 12. 2021

Med 11. prostovoljci tudi Elizabeta Lesjak iz Župnijske Karitas

Ob 5. decembru Mednarodnem dnevu prostovoljstva, tega so Združeni narodi razglasili leta 1985, Stanko Rojko župan občine Gornja Radgona že nekaj let pripravi druženje s prostovoljci z območja občine. Ob tem na podlagi predhodnega razpisa,  opravi podelitev priznanj. Prireditev  v letu 2021 je bila  zaradi korone ukrepov skromna. Podeljeno je bilo 11 priznanj oz. zahval. Med  tokratnimi prejemniki je bila tudi upokojena učiteljica Elizabeta Lesjak, sicer dejavna članica Župnijske Karitas v Gornji Radgoni. Poudarjeno je bilo, da se Elizabeta Lesjak razdaja še posebno  pri opomoči varovancev v Domu starejših v Gornji Radgoni. Tu vodi  tedenske molitvene  ure in sodeluje pri izvedbi svetih maš. Na ta način ohranja stike varovancev s cerkvijo.

Sicer pa  spomnimo, da so v letu 2017 prejeli podobno priznanje že Radgonski Skavti in  »naša« Župnijska Karitas.

Besedilo in foto : Franci Klemenčič