Predavanje: "Razširimo šotore"

16.Trstenjakovi večeri  v nadaljevanju

Minuli petek (13. januarja) je bil gost  letošnjih že 16.Trstenjakovih večerov župnije svetega Petra Gornja Radgona   sociolog, teolog, psiholog in pedagog, zaslužni profesor prof. dr. Potočnik. Naslov  kvalitetnega  in  strokovno bogatega predavanja je bil  Razširimo šotore. Predavanje je bilo namenjeno predvsem  sodelavcem v župniji, ki jim je naložena skrb za njeno versko rast sedaj v času sinodalne prenove:. Tako so bili vabljeni predvsem člani župnijsko pastoralnega sveta, gospodarske komisije, cerkvenim pevcem, bralci Božje besede, delivci obhajil,  člani Karitas in člani zakonskih skupin.  Ob tem je predavatelj na visoki strokovni ravni predstavil pomen Sinode in napovedal, da bo leto 2025 Sveto leto.  Program napoveduje še dva »zajtrka« in to v soboto 21. januarja moški zajtrk in 11. februarja pa ženski zajtrk.

Franci Klemenčič