16. Trstenjakov pohod

Planinsko društvo Gornja Radgona je v letu 2005 opravilo prvi  Trstenjakov pohod iz Gornje Radgone v Rodmošce. V poznejših letih je  bil start pohoda istočasno  še v Negovi. V soboto 7. januarja je bil opravljen že 16. pohod  v spomin akademika, antropologa, psihologa, strokovnjaka za barve in častnega občana Občine Gornja Radgona, dr. Antona Trstenjaka. Start pohoda  k Trstenjakovi rojstni hiši v Rodmošce je bil  v Gornji Radgoni iz pod vznožja tukajšnje cerkve in v Negovi iz pred tamkajšnje Osnovne šole dr. Antona Trstenjaka.  Okrog 200 udeležencev obeh pohodov se je združilo v Rodmošcih ob  Trstenjakovi rojstni hiši.  S krajšo slovesnostjo so vsi skupaj obeležili 117. letnico Trstenjakovega rojstva. Ob tem je bila slavnostna govornica  Urška Tuš Mauko, županja občine Gornje Radgone. Zbranim pa so še spregovorili Tonček Mlinarič, predsednik Planinskega društva Gornja Radgona, Zdenko Bratuša, predsednik Turističnega društva Negova – Spodnji Ivanci in Matej Kraner, ravnatelj Osnovne šole dr. Anton Trstenjak Negova. Program, ki so ga pripravili učenci negovske osnovne šole, je povezovala   magistra Slavica Trstenjak.

Pohodniki iz radgonske smeri so bili v Orehovskem vrhu pri družini Kniplič deležni prigrizkov in napitkov. Ob Trstenjakovi rojstni hiši pa so bili vsi deležni prigrizkov in napitkov prav vsi udeleženci.

7.1.2023
Besedilo in foto : Franci Klemenčič