Na Dan državnosti je k birmi pristopilo  30  mladih Radgončanov

Župnija svetega Petra Gornja Radgona je ena tistih župnij območja Škofije Murska Sobota, kjer se opravi birma vsako leto. Tako je denimo v soboto 25. junija, ko je bil državni praznik Dan državnosti,  škof dr. Peter Štumpf opravil birmo med mašo, katere začetek je bil ob 10. uri.  V preteklih letih  je škof  skupaj z birmanci v procesiji prišel  od župnijskega doma v cerkev. Letos pa so birmanci posamično stopali v cerkev in se  namestili skupaj s svojimi botri po cerkvi. Škofu pa so birmanci pred vstopom k oltarju pripravili posebni špalir. Tako so se vsi skupaj izognili  tokratni sončni pripeki. Takoj po vstopu pred oltar, poleg škofa  je bil domači župnik in še župnik iz Kapele ter še duhovnik, ki ga nisem poznal, je župnik Franc Hozjan  nagovoril škofa, ena iz med birmank pa je škofu izročila šopek. Med mašo je škof opravil birmo.

Moramo reči, da je  bilo v cerkvi  med birmansko mašo  veliko ljudi. V glavnem je šlo za starše in sorodnike birmancev. Drugih vernikov tokrat ni bilo zaznati. Med mašo je pel tudi cerkveni pevski zbor radgonske župnije. Ob tem je na orgle igrala dejavna katehistinja Nataša Preglav. Prav ona ima namreč poleg župnika Franca Hozjana tudi veliko zaslug, da so se mladi na birmo tako temeljito pripravljali.

Besedilo in foto : Franci Klemenčič