Koledniki zbrali  1.330 evrov za misijonarje po svetu

V  letu 2012  je bilo v župniji svetega Petra Gornja Radgona po zaslugi  takratnega dejavnega kaplana Gregorja Šemrla, opravljeno prvo koledovanje. Takrat je bilo koledovanje, ki se sicer opravlja od božiča do praznika treh kraljev, opravljeno po vseh 22. krajih radgonske župnije. V lanskem letu je bilo to opravljeno le na območju vasi  Črešnjevci, Lomanoše, Mele in Zbigovci. Letos pa so  »radgonski« koledniki zbirali denar le po mašah v radgonski in spodnješčavniški cerkvi na prvo nedeljo v januarju. Zbrano je bilo 1.330 evrov, kar je nekoliko manj kot v lanskem letu. Toda, ker je na dan poteka akcije bilo skrajno slabo vreme, so se koledniki odločili, da bodo opravili akcijo še na sam dan Treh kraljev, to je v sredo 6. januarja.  Po besedah katehistinje Naše Preglav, ki je prav gotovo »gonilo« letošnje akcije kolednikov v radgonski župniji, bo tudi letos zbrani denar kolednikov, poslan za potrebe misijonarjev po svetu.

tekst in slike: F.Klemenčič