DOGODKI IZ ŽIVLJENJA ŽUPNIJE V LETU 2019

23. marec: V Trstenjakovem domu akademija ob dnevu staršev
 tekst in slike: F.Klemenčič

Ob prazniku Gospodovega oznanjenja, ki se obeležuje 25. marca, je v Trstenjakovem domu že več let nazaj prireditev namenjen zahvali staršem za njihovo poslanstvo. Temu je bilo tako tudi v soboto 23. marca zvečer. Za uvod  tokratnega srečanja je bila maša v cerkvi svetega Petra. Ob tem je skupina mladih imenovana Gabrijel, ki se pripravlja  v radgonski župniji na sprejem zakramenta svete birme, opravila molitev križevega pota. Po maši je večina zbranih v cerkvi, odšla Trstenjakov dom. Na zanimivi in dobro pripravljeni akademiji so ob mentorstvu dejavne katehistinje Nataše Preglav nastopili   pevska zbora Biseri in Sončni žarki (obema zboroma dirigira g. nataša) ter skupina mladih veroučencev.  V nastopu za mamice, očete, stare starše in druge, je sodelovalo preko 40 nastopajočih. Celotni program pa je popestril harmonikar Teodor.

Ob koncu zanimive akademije, na katero je bil brezplačni vstop, je vsak udeleženec  prejel manjši šopek.