DOGODKI IZ ŽIVLJENJA ŽUPNIJE V LETU 2017

ZAČETNA STRAN

Ob veliki maši  že 11. peš romali v Turnišče

tekst: F. Klemenčič, slike: F.Klemenčič in romarji

Na pobudo dejavnega, sedaj že pokojnega radgonskega vernika  Marjana Ziha je  pred praznikom Marijinega Vnebovzetja v letu 2007  skupina »naših« vernikov odšla peš v 33 kilometrov oddaljeno Turnišče. Za uvod letošnjega že  enajstega tovrstnega romanja, so se udeleženci ustavili  ob grobu Marjana Ziha na pokopališču v Gornji Radgoni. Župnik Franc Hozjan je pred odhodom romarjev opravil blagoslov. Romanja se je letos udeležilo nekaj manj udeležencev kot jih je bilo v preteklih letih, saj je ta popoldne močno pripekalo sonce in temperatura se je gibala okrog 30 stopinj Celzija.

Radgonski romarji so se v Turnišču v cerkvi Marijinega Vnebovzetja skupaj s številnimi drugimi pomurskimi verniki,  udeležili svete maše, katere začetek je bil ob polnoči.

Na praznik  Marijinega Vnebovzetja so številni radgonski verniki posamično romali in se udeleževali svetih maš poleg v Turnišču, še pri Gradu in v Apačah.