DOGODKI IZ ŽIVLJENJA ŽUPNIJE V LETU 2017

ZAČETNA STRAN

Blagoslov vrat in križa

slike: F. Klemenčič

V soboto  5. avgusta po večerni maši je bila v župniji manjša slovesnost, saj je bil izveden blagoslov novih vetrobranskih vrat v cerkvi in obnovljenega križa, ki stoji zunaj cerkve.

Kdo so bili izvajalci – komu bi se radi zahvalili?

Nova vrata je izdelal gospod Srečko Kerndl s pomočniki. Pri odstranitvi starih vrat in postavitvi novih, so pomagali člani ŽPS in še nekateri drugi verniki.
Da res zgleda vse najlepše, je na koncu poskrbel pleskar gospod Janez Celcar.

Križ: Jezusa je lepo obnovil že lani gospod Tonček Klemenčič.

Ker smo že dalj čas ugotavljali, da sta križ in streha nad Jezusom neprimerna za tako velik korpus in so bila tudi sidra dotrajana, je bilo treba oboje narediti na novo: sidro za nov križ je naredilo gospod Robi Vereš.

Les za križ in  samo izdelavo in postavitev z  vsem potrebnim (odstranitev starega sidranja in betoniranje novega temelja z sidrom in postavitev križa je delo in dar gradbene firme Stanka Kaučiča iz Črešnjevec – križ je izdelal gospod Karel Horvat iz Janževega Vrha.

Strešice nad križem in Jezusom so lepo izdelali pri kleparstvu Lončarič iz Lokavec – iz negovske fare.

Za ureditev  okolice križa in posaditve cvetočih rož sta poskrbela Robi in Marko Vereš

Stari križ so odstranili možje iz naše »dežurne« ekipe, ki je po skavtsko »vedno pripravljena« priskočiti na pomoč: oba Milana, Drago, Franc in še kdo!

Vsem Bog plačaj!

župnik