Cerkev po II. svetovni vojni

Tako prenovljena in opremljena cerkev poslej dolga desetletja ni potrebovala in ne doživela večjih sprememb. Sproti so obnavljali in nabavljali, kar je bilo potrebno. Med vojno in nekaj let po vojni pa ni bilo mogoče ničesar nabavljati ali prenavljati. Leta 1951 je cerkev dobila vetrna vrata pri glavnem vhodu, dve leti pozneje pa vetrna in zunanja vrata na južni strani. Nova okna so bila nameščena leta 1960, ozvočenje 1964, vodovod v cerkev 1967, ogrevalna naprava pa leta 1971.

Posebej še omenjamo naslednje večje spremembe v župnijski cerkvi: Leta 1966 je bil preurejen prezbiterij za sodobne liturgične potrebe. Načrte za preureditev je izdelal arhitekt ing. Ciril Zazula. Ker stari oltar ni imel niti estetske, niti starinske vrednosti, ni bilo pomislekov za njegovo zamenjavo, Sedaj je nameščen njegov nastavek pri družinskem oltarju, V prezbiteriju je bilo zgrajeno novo stopnišče iz marmorja, v središču krožnega stopnišča masiven daritveni oltar, ob njem Plečnikov križ, v apsidi sedilia, na strani evharistični steber, v ospredju na strani nov krstilnik, dvodelna obhajilna miza in čisto v ospredju ambon. Kamnoseška dela je opravil Stanko Kunovar, pasarska Alojzij Pirnat. Z enkratnim navdušenjem so župljani uresničili preureditev prezbiterija. Pravijo, da še nikoli ni bilo zbranih toliko ljudi v tej cerkvi in okrog nje, kakor ob posvetitvi novega oltarja 9. maja 1966. Škof dr. Držečnik je v slavnostnem govoru posebno utemeljil potrebo prilagoditve liturgičnih prostorov sodobnemu bogoslužju. Pogled na prezbiterij je postal dosti lepši, ko so bile leta 1970 nameščene v sprednjem delu cerkve nove nižje klopi.

V letih 1970 - 1972 je dobila veroučna šola v stranskih cerkvenih prostorih po prezidavi stopnišč tri učilnice.

Do leta 1968 župnija ni imela nobene podružnice. V tem letu pa so prebivalci Spodnje Ščavnice in okoliških naselij pod vodstvom kaplana Izidorja Veleberija zgradili na Sp. Ščavnici cerkvico sv. Marije Brezmadežne. Načrte je izdelal vis. gradbeni tehnik Jože Požauko. Škof dr. Grmič jo je posvetil 15. septembra. Odslej je tam redna božja služba. Leta 1972 je dobil prezbiterij v župnijski cerkvi okras dveh Kregarjevih oken.

Cerkev v samostojni Sloveniji - po letu

Za svoj jubilej stoletnice posvetitve, so bili cerkveni zidovi zunaj in znotraj prenovljeni.

V sredo 26. junija 1991 je mesto zasedla srbska vojska in v torek 2. julija so okupatorski tanki streljali po mestu, prva žrtev je bila streha na zvoniku.

Glas o porušeni in požgani Gornji Radgoni je obšel svet.

Pri obnovi poškodovanega stolpa so se domačim dobrotnikom pridružili dobrotniki iz Avstrije in drugod.

V nedeljo 27. oktobra je škof Kramberger blagoslovil novo ostrešje in bakreno kritino stolpa. Tudi streha nad severno ladjo je dobila novo kritino.