Srečanja  zakoncev jubilantov se je udeležilo 15 parov

V župniji  svetega Petra v Gornji Radgoni je v navadi, da se eno iz med nedelj v novembru udeležijo maše zakonci, ki v tekočem koledarskem letu praznujejo obletnico poroke deljivo s pet. Letošnje srečanje, katerega se je udeležilo vsega 15 parov (predhodnega v letu 2019 pa se je udeležilo kar 31 parov) je bilo  v nedeljo 7. novembra med mašo, katere začetek je bil ob 11. uri. To nedeljo so  v rimsko katoliški cerkvi obeležili kot 32. nedeljo med letom oz. tako imenovano zahvalno nedeljo.   Med mašo za zakonce jubilante, ki jo je daroval župnik Franc Hozjan, so ti prebirali Božjo besedo in prejeli sveto obhajilo, ter si izrekli zakonsko zvestobo v naprej. Župnik  Franc Hozjan je po koncu maše vsakemu paru izročil posebno listino. Po vsem tem pa je še sledilo skupno fotografiranje pred cerkvijo.  Zardi veljavnih ukrepov povezanih s koronavirusom ni  bilo  izpeljano načrtovanega druženja ob skupnem kosilu v kmečkem turizmu Benko na Spodnji Ščavnici.

Zakonski pari   Marija in Janez Perko, Alojzija in Marjan Banfi ter Dragica in Franci Klemenčič, so obhajali 50 letnico poroke.

tekst in slike: F.Klemenčič