13. peš romanje v Turnišče

Na pobudo  žal že pokojnega  Marjana Ziha iz Gornje Radgone se je skupina  vernikov Župnije svetega Petra Gornja Radgona v torek  14. avgusta leta 2007, torej pred praznikom Marijinega Vnebovzetja peš  odpravila v 33 kilometrov oddaljeno Turnišče.  Tu so se radgonski verniki priključili k polnočni maši. Z romanji se je nadaljevalo, vsako leto. Odpadlo je le lansko leto zaradi zdravstvenih razlokov (epidemija) in leto prej zaradi zelo slabega vremena. Letošnje romanje je bilo tako že 13. po vrsti.

V soboto 14. avgusta okrog 15. ure v  so se letošnji pohodniki, teh je bilo nekoliko manj kot v preteklih letih in to zaradi hude vročine – temperatura je bila okrog 35 stopinj Celzija, zbrali v radgonski cerkvi. Pred odhodom so opravili krajšo skupno molitev. Župnik Franc Hozjan  je pohodnike blagoslovil  in jim zaželel srečno pot in vrnitev.

Besedilo in foto : Franci Klemenčič