Stekla obnova strehe  na cerkvi

Krovstvo kleparstvo in Druga Gradbena Dela Maks Kaučič iz  Lokavcev 9 a -  Spodnji Ivanjci, je v torek  21. aprila pričelo z obnovo severne strani ostrešja cerkve Svetega Petra v Gornji Radgoni. Gre za dela, ki so ocenjena na okrog 25.000 evrov in bodo  po napovedih  opravljena v nekaj več kot enem tednu. Preostali del ostrešja radgonske cerkve ta čas še ni potreben obnove.

Sicer pa dodajamo nekaj zgodovinskih podatkov o radgonski cerkvi in  tukajšnji župniji. Župnija je bila ustanovljena 1.811 leta. Pred tem je bila namreč ta v sklopu  župnije avstrijske Radgone. Sedanji zunanji videz cerkve svetega Petra Gornja Radgona izhaja iz leta 1.892.  V desetdnevni vojni v letu 1991 je bil uničen stolp zvonika. Še istega leta je bil z darovi dobrotnikov zgrajen novi zvonik. V letu 1993 je bila radgonska cerkev v celoti obnovljena, restavrirane so bile slike in freske, nameščene so bile nove orgle, prenovljen pa je bil tudi kor. V letu 1995 je bila restavrirana križeva kapela.

tekst in slike: F.Klemenčič