Naša župnija z največ

V  »naši« župniji 719 milijonarjev dobrote

Revija Ognjišče, ki izhaja mesečno  od 1964 je tudi po uvedbi evra  ohranila dobrodelno akcijo zbiranja sredstev imenovano  Milijonarji dobrote. Zbrani denar je namenjen za misijone in potrebe doma, je zapisano v Ognjišču. Mesečni prispevek  posameznika znaša 0,50 evra, kar je pomeni letno  6 evrov.   Ob koncu letošnjega januarja je bilo po podatkih, ki smo jih povzeli iz 645 številke revije Ognjišče (februar 2020), v vsem slovenskem prostoru  12.562 milijonarjev dobrote. Na prvem mestu  med 372. župnijami od koder so milijonarji, je župnija svetega Petra Gornja Radgona. V »naši« župniji je kar 719 misijonarjev dobrote, na preostalem delu Škofije Murska Sobota, pa jih je 376. Med pomurskimi župnijami je na drugem mestu župnija Cankova s 75. milijonarji, druga je župnija Murska Sobota, kjer je teh 66 in ne tretjem mestu župnija Lendava, kjer je teh 61.  Milijonarji dobrote radgonske župnije bodo v letošnjem letu prispevali skupaj 4.314, vsi slovenski misijonarji dobrote  pa 75.372 evrov.